خدمات | قالب های محافظ و ضد آب

محافظت از گوش

اگر برای مدت طولانی در معرض صداهای ناهنجار محیط قرار بگیرید شنوایی شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت و امروزه در کشورهای صنعتی بحث کم شنوایی ناشی از سر وصدای محیط به یک مسئله جدی تبدیل شده است. کشور ما، ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست و مراقبت از شنوایی مخصوصاً در محیط های کاری شلوغ و پر سر وصدا بسیار حائز اهمیت می باشد.

قالب های ضد صوت

بعد از انجام تاریخچه گیری دقیق و ارزیابی های شنوایی لازم، یک قالب از گوش شما گرفته می شود که کاملاً بدون درد می باشد، در واقع کانال گوش شما با مواد خاص قالبگیری گوش پر خواهد شد. در مرحله بعدی قالب گوش به لابراتوار شرکت جهت ساخت قالب ضد صوت فرستاده می شود فیلتر های مخصوصی توسط تکنسین های مجرب در قالب بکار گذاشته می شود طی نهایتاً دو روز کاری قالب منحصر به کانال گوش شما آماده می شود که از 9 دسی بل تا 25 دسی بل در فرکانس های مختلف افت ایجاد می کند تا صدای نویز محیط باعث آزار و آسیب شنوایی نشود.

قالب های ضد آب

ورود آب به داخل کانال گوش نیز می تواند برای بزرگسالان و همچنین کودکان باعث مشکلاتی شود. قالب های ضد آب منحصر با کانال گوش شما در رنگ های مختلف موجود می باشد که هنگام حمام کردن، دوش گرفتن و شنا کردن بتوانید بدون اینکه نگران ورود آب به داخل کانال گوش خود باشید از آن بهره ببرید. این قالب ها به دلیل اینکه مشخصاً برای کانال گوش شما ساخته می شود امکان ورود آب به داخل کانال گوش را به صفر می رساند و برای افرادی که پرده گوش آن ها به هر دلیلی سوراخ باشد بسیار توصیه می شود. پزشکان با سابقه تر معمولاً به این عزیزان استفاده از پنبه و وازلین را برای پیشگیری از ورود آب هنگام استحمام پیشنهاد می کنند که باز خطر ورود آب حتی جا ماندن پنبه داخل کانال گوش همچنان وجود دارد.

استفاده از قالب های ضد صوت جدیدترین و بهترین پیشنهاد موجود است.