سمعک | برندهای سمعک | فوناک

Phonak یکی از بزرگترین سازندگان سمعک در جهان است. آنها یک شرکت سوئیسی هستند که بخشی از هلدينگ بسیار بزرگتر Sonova است. آنها بیش از نیم قرن تولید کننده سمعک بوده اند و سمعك های خود را در بیش از 100 کشور در سراسر جهان ارائه می دهند. با وجود اينکه اين شركت بعدها برای سمعک کودکان شناخته شد، اما امروزه آنها برای تکنولوژی شنوایی پيشرفته برای همه سن و نوع كم شنوايي شناخته شده اند.

Phonak به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان سمعك در امروز شناخته شده است و آنها همواره به دنبال بهبود تکنولوژی خود هستند. در سال 2015، آخرین نسل فناوری شنوایی را با پلت فرم «Venture» راه اندازی کردند. اما جديدترين سري سمعك هاي اين شركت سري Belong نام دارد.

سري سمعک Belong آخرین طیف وسیعی از سمعك های Phonak است. Belong یک خط کامل مدل هاي داخل گوشي، رسيور در کانال و پشت گوشي را داراست. دراین سری از سمعك ها، اولین سمعک قابل شارژ RIC، اولین سمعک قابل شارژ BTE و اولین سمعك داخل گوشي با یک پوسته تیتانیوم است. این دستگاه ها در چهار سطح تکنولوژی، B90، B70، B50 و B30 موجود می باشد. Virto Titanium (سمعك تيتانيوم داخل گوشي) جدید تنها در سطح B90 و B70 موجود است. سمعك های قابل شارژ در هر سطح به جز سطح B30 در دسترس هستند.

سری سمعک های Belong

سال تولید 2018

Audeo B-Direct

سمعك هاي مخصوص iPhone شركت Phonak
Phonak اولین سمعک Made For iPhone خود را معرفی کرد. با این حال، این محصول بیش از يك Made For iPhone است. در حقیقت این یک سمعک برای هر موبايلی قابل استفاده است. هرچند چندین مسئله وجود دارد: صدای یک تماس تلفنی فقط به یک گوش می رسد، تا گوش ديگر بهتر صداي تماس گیرنده را بشنود. مسئله دیگر این است که چون Phonak از سیستم جریان صوتی خود استفاده نمی کند، کاربر برخی از برنامه های موفق و شگفت انگیز سمعك مانند گفتار در صدای نويز، گفتار 360 درجه و گفتار در حضور باد را حتي در سطح تکنولوژی بالا نيز از دست می دهد.

Virto B

Phonak در حال حاضر طیف گسترده ای از Virto B جدید خود را در محصولات سمعک خود معرفی کرده است. آنها می گویند که این سمعک به صورت کاملا سفارشی در گوش شما قرار می گیرد، Phonak Virto B اولین سمعک جهان با کالیبراسیون بیومتریک است که به آناتومی گوش و نیازهای شنوایی شما توجه می کند.
به گفته شرکت این سمعک بیش از 1600 نقطه داده های بیومتریک را داخل گوش شما شناسایی می کنند و تنظیمات کالیبراسیون منحصر به فرد برای هر سمعک Virto B محاسبه می شود. به این ترتیب، Virto B قادر به تشخیص منبع صوتی است و به شما این امکان را می دهد که به عملکرد بهتر شنوایی دسترسی داشته باشید.
این به چه معنی است؟ Phonak اولین شرکتی است که سمعکی با توجه به توانایی های طبیعی خود گوش فرد و منطبق با نقشه بیرونی گوش طراحی می کند. آنها می گویند که فرآیند جدید باعث بهبود نسبت سیگنال به نویز 2dB می شود. این اساسا بدین معناست که سیگنال (صدایی که لازم است بشنوید) 2dB بالاتر از نویز است.
2dB عدد زیادی به نظر نمی رسد، اما ترکیب این موضوع با تمام استراتژی های دیگر که در سمعک Phonak از آن استفاده می شود به طور قابل توجهی باعث بهبود شنوایی می شود. Phonak Virto B در شش مدل موجود است تا نیازهای شنوایی شما را برآورده کند. همچنین در چهار سطح تکنولوژی معمول، 90، 70، 50 و 30 در دسترس است.

Virto B Titanium

Phonak يك سمعك كاملا جديد و خاص خود را در سري سمعك هاي Virto Belong معرفی كرد. این سمعك در مقايسه با جلد هاي اكريليك سخت معمول در ساخت سمعك داخل گوشي، کاملا پیشگام است و اولین سمعك از لحاظ استفاده از تیتانیوم در پوسته داخل گوشي در بخش پزشکی است. آن ها با يك ايده نوآورانه با استفاده از فلز تيتانيوم سمعك داخل گوشي را بيش از پيش كوچك و نامرئي ساخته اند.

سري سمعك هاي پشت گوشي Bolero Belong

با راه اندازی پلت فرم جدید Belong از سري سمعک هاي BTE (پشت گوشي)، Phonak اولين سمعك قابل شارژ ليتيوم-يوني پشت گوشي به نام Bolero B-PR را معرفي کرد. این سمعك اولین لیتیوم-یون قابل شارژ BTE مي باشد و اولین BTE قابل شارژ Phonak است. شركت فوناك می گوید با یک شارژ ساده سمعك، باتری آن 24 ساعت كار مي كند (انتظار می رود که هنگام شارژ کامل تا 80 دقیقه بتواند به صورت بي سيم كار كند) که با عملکرد Audeo B-R (سمعك RIC قابل شارژ) به يك اندازه است.

سمعک سطح شدت Power کاملا قدرتمند است و می توان انتظار داشت که آن را برای افرادی که دارای كم شنوایی شدید هستند در نظر بگيرند. این دستگاه دارای یک دکمه تغيير برنامه، کنترل صدا و داراي تله کويل (جهت صحبت با گوشي تلفن) در داخل است. Phonak به تکنولوژی باتری قابل شارژ خود بسیار مطمئن است چرا كه خروجی تقویت کننده این سمعك نیاز به قدرت زیادی دارد.

سري سمعك هاي پشت گوشي Bolero Belong همچنين در سري سمعك هاي رسيور داخل كانال Audeo Belong، در چهار سطح تکنولوژی معمولی قرار می گیرند. با این حال، گزینه قابل شارژ جدید در پایین ترین سطح تکنولوژی (B-30) موجود نخواهد بود.

Bolero B-M

مدل B-M Bolero کوچکترین سمعك پشت گوشي از سري سمعك هاي Belong است، یک میکرو BTE كه با باتری 312 كار مي كند و از آسیب شنوایی متوسط تا شدید را پوشش مي دهد. این دستگاه با یک دکمه تغيير برنامه همراه است و یک تله کویل در کنار آن دارد. این سمعك را می توان با نصب یک تيوب نازک و یا با هوك و تيوب معمولي همراه با قالب تجويز کرد. این سمعك در چهار سطح تکنولوژی، 90، 70، 50 و 30 در دسترس خواهد بود.

Bolero B-P

مدل B-P کمی بزرگتر است، با باتری 13 كار مي كند و داراي يك دکمه تغيير برنامه، دكمه کنترل حجم صدا و تله کویل همراه است و تا آسیب شنوایی شديد را پوشش می دهد. این سمعك را می توان با نصب یک تيوب نازک و یا با هوك و تيوب معمولي همراه با قالب تجويز کرد. این سمعك در چهار سطح تکنولوژی، 90، 70، 50 و 30 در دسترس خواهد بود.

Bolero B-SP

B-SP بزرگترین مدل پشت گوشي Bolero است، با باتری 13 کار می کند و داراي يك دکمه تغيير برنامه، دكمه کنترل صدا و Telecoil مي باشد. این سمعك كم شنوایی شدید تا عميق را پوشش مي دهد. این سمعك را می توان با نصب یک تيوب نازک و یا با هوك و تيوب معمولي همراه با قالب تجويز کرد. این سمعك در چهار سطح تکنولوژی، 90، 70، 50 و 30 در دسترس خواهد بود.

سري سمعك هاي رسيور داخل كانال Audeo Belong

اين سري از سمعک هايAudeo Belong RIC اولين سمعك هاي Phonak با گزینه قابل شارژ هستند. این به خودی خود یک نوآوری شگفت انگیز براي اين شركت مي باشد. لازم به ذكر است كه در این سري از سمعك خیلی خصوصيات بیشتري اضافه شده است: سیستم عامل ارتقا یافته، آخرین نسخه SoundRecover2 Phonak و میکروفونهای جدید و دکمه های تغيير برنامه از جمله اين تغييرات است.

این سري از سمعك ها از چیپ ست موجود در سري Venture استفاده می کنند و در چهار كلاس تکنولوژی 90، 70، 50 و 30 وجود دارند، اگرچه گزینه قابل شارژ در كلاس 30، (شاید تا پلت فرم بعدی) در دسترس نیست. این باعث تاسف است چرا كه سمعك هاي قابل شارژ به طور شگفت انگيزي محبوب هستند.

Audeo B-10

قابل استفاده با باتری سايز 10، اين سمعك RIC بسیار کوچک و کاملا مخفی است و می تواند با رسيور هاي مختلف مورد استفاده قرار گیرد و اين بدین معنی است که می تواند كم شنوایی هاي مختلفي (از ملايم تا عميق) را پوشش دهد. تله کويل ندارد، یک دکمه تغيير برنامه دارد اما دكمه کنترل ولوم ندارد.

Audeo B-312

همچنان یک سمعك بسیار کوچک RIC مي باشد، از باتری سايز 312 استفاده مي كند. می تواند با رسيور هاي مختلف مورد استفاده قرار گیرد و اين بدین معنی است که می تواند كم شنوایی هاي مختلفي (از ملايم تا عميق) را پوشش دهد. مانند مدل باتري 10، تله کویل ندارد، دکمه تغيير برنامه دارد اما دكمه کنترل ولوم ندارد.

Audeo B-312T

کمی بزرگتر از مدل 312، همچنان يك سمعك کوچک RIC به حساب مي آيد که از باتري سايز 312 استفاده می کند. می تواند با رسيور هاي مختلف مورد استفاده قرار گیرد و اين بدین معنی است که می تواند كم شنوایی هاي مختلفي (از ملايم تا عميق) را پوشش دهد. بر خلاف مدل هاي 10 و 312، تله كويل دارد اما یک دکمه تغيير برنامه دارد و دكمه کنترل ولوم ندارد.

Audeo B-13

بزرگترین RIC سري AUDEO B است. با باتری سايز 13 كار مي كند و می تواند با رسيور هاي مختلف مورد استفاده قرار گیرد و اين بدین معنی است که می تواند كم شنوایی هاي مختلفي (از ملايم تا عميق) را پوشش دهد. این سمعك وايرلس است، تله كويل دارد، همچنين داراي دکمه تغيير برنامه و دكه کنترل ولوم است.